2000-12-14

Nowe kanały telewizyjne w UPC Polska.

Eurosportnews, Super 1, TMT oraz Extreme Sports Channel dołączają do oferty podstawowej UPC Polska. Kanały te będą udostępnione abonentom telewizji kablowej w styczniu 2001 roku.

Bukiet kanałów UPC Polska zostanie już wkrótce wzbogacony o nowe pozycje programowe. Wprowadzane zmiany są kontynuacją polityki UPC polegającej na ciągłym urozmaicaniu oferty programów skierowanych do jak najszerszego grona odbiorców. Nowe kanały ucieszą więc nie tylko dorosłych - wprowadzany jest rozrywkowy kanał Super 1, Eurosportnews i Extreme Sports Channel dla kibiców sportowych, ale również dla młodych widzów UPC - kanał TMT (Trochę Młodsza Telewizja).

Nowy rok rozpoczniemy aktywnie - wzbogacimy ofertę o popularne kanały, które na pewno znajdą swoich odbiorców wśród szerokiej grupy abonentów naszej telewizji kablowej. Jak zwykle, w doborze nowych programów kładziemy nacisk na to, aby pozycje programowe gwarantowały naszym widzom dobrą rozrywkę trafiając w gusta nawet tych najbardziej wymagających - powiedział Bruce Massey, dyrektor generalny UPC w Polsce.

Od stycznia oferta UPC TK powiększy się o nowe kanały sportowe. Pojawi się kanał cyfrowy Eurosportnews. Program ten, nadawany przez 24 godziny na dobę, prezentuje aktualności ze świata sportu w formie wiadomości, tabel wyników, reportaży. Serwisy kanału, uaktualniane co 15 minut, na bieżąco przedstawiają najświeższe wyniki sportowe, rezultaty meczów, przebieg ważnych imprez sportowych. Eurosportnews jest już odbierany w ponad 1.000.000 gospodarstw domowych za pośrednictwem platform cyfrowych i sieci telewizji kablowych. Kanał jest nadawany w 14 krajach Europy. 26 października br. podczas gali HotBird Award Eurosportnews został nagrodzony za wybitną jakość nadawanych audycji w kategorii kanałów sportowych.

Współpraca z UPC jest dla Eurosportu niezwykle cenną w skali całej Europy, tym bardziej w Polsce, biorąc pod uwagę tak dynamiczny rozwój rynku w naszym kraju. Wprowadzenie naszego kolejnego produktu jakim jest Eurosportnews to kolejny krok ugruntowujący dobre relacje z naszym partnerem. Mamy nadzieję, że współpraca nadal i niezmiennie będzie układała się pomyślnie dla obu stron, a przede wszystkim dla naszego wspólnego klienta, jakim jest telewidz - powiedział Adam Widomski, dyrektor programowy polskiej wersji kanału Eurosportnews.

Kolejnym kanałem sportowym wprowadzanym do oferty UPC TK jest Extreme Sports Channel. Kanał ten będzie dostępny w oryginalnej wersji językowej. Jest on pierwszym na świecie programem telewizyjnym poświęconym sportom ekstremalnym. W Polsce UPC TK jako pierwsza zaoferuje Extreme Sports Channel. Program, nadawany 24 godziny na dobę, prezentuje mieszankę reportaży, wywiadów, relacji z imprez i programów dotyczących dyscyplin takich, jak m.in surfing, windsurfing, snowboarding czy kolarstwo górskie. Extreme Sports Channel jest adresowany do widzów w wieku od 16 do 34 lat. Jest on szczególnie popularny wśród młodzieży i wszystkich tych, którzy interesują się sportem zaprezentowanym w żywy i atrakcyjny sposób. Kanał ten jest wspólnym przedsięwzięciem Extreme Group i UPCtv.

Cieszymy się, że Extreme Sports Channel pojawi się w Polsce w sieci kablowej UPC TK. Polska jest piętnastym krajem, w którym nadawany jest nasz kanał oferujący mieszankę atrakcyjnych relacji z imprez sportów ekstremalnych, dobrej muzyki i programów rozrywkowych - mówi Tony Wawryk, Wiceprezes ds. Dystrybucji w UPCtv.

Nową propozycją dla młodych widzów UPC TK jest wprowadzana w styczniu Trochę Młodsza Telewizja. TMT to program obecny na rynku polskim od prawie trzech lat - po raz pierwszy został nadany 23 maja 1998 roku. Program TMT, odbierany przez blisko 15 milionów widzów przez 17 godzin dziennie, skierowany jest do najaktywniejszej grupy odbiorców, czyli młodzieży w przedziale wiekowym 15-25 lat jak również do wszystkich tych, "którzy czują się młodo". Cyfrowy program TMT nadawany jest za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird 4 do odbiorców telewizji kablowych i cyfrowych na terenie całego kraju oraz do indywidualnych odbiorców telewizji satelitarnej również za granicą. Stacja opiera swoją działalność w 100% na kapitale polskim.

Ze względu na liczne prośby i zapytania widzów pragniemy włączyć nasz program do grupy kanałów oferowanych przez UPC Telewizję Kablową. Dzięki temu będziemy mogli dotrzeć do znacznie większej ilości domów w całej Polsce, a to pozwoli nam na realizację założeń związanych z dalszą działalnością i rozwojem naszej stacji - powiedział Czesław Kłak, prezes stacji.

Nową propozycją UPC TK dla wszystkich widzów ceniących dobrą rozrywkę jest kanał rozrywkowy Super 1. Oferta programowa kanału zawiera filmy, reportaże, programy rozrywkowe, przyrodnicze, hobbystyczne. W ramówce stacji stałe miejsce zajmują także programy autorskie. Programy i filmy dobrane są w taki sposób, aby gwarantowały widzom przyjemne spędzenie czasu. Ramówka stacji nie zawiera filmów i programów o brutalnej treści. Super 1, uruchomiony w sierpniu 1999 roku, jest nadawany drogą kablową i satelitarną. Właścicielem stacji jest Eurocast Italia, której przedstawicielem w Polsce jest firma Polcast.

Cieszę się z możliwości dotarcia do szerokiego grona widzów UPC Polska. Mam nadzieję, że nasz program - skierowany do młodych i dorosłych odbiorców - znajdzie swoich wiernych widzów - powiedział Dariusz Przychoda, dyrektor generalny Polcast.