2013-09-11

UPC poszerza zasięg usług cyfrowych o kolejne miasto

Pułtusk zyskuje dostęp do Telewizji Cyfrowej i Wypożyczalni VOD oraz ultraszybkiego Internetu o prędkości do 250 Mb/s

UPC Polska, lider innowacyjnych usług cyfrowych sukcesywnie inwestuje w rozwój swojej sieci i poszerza zasięg o kolejne miasto. Dzięki temu, mieszkańcy Pułtuska, mogą w pełni korzystać z najbogatszej i najbardziej wartościowej oferty Telewizji Cyfrowej UPC oferującej ponad 180 kanałów, w tym 44 HD i ponad 1500  programów „na żądanie“. Do dyspozycji mają również szeroki wybór superszybkich prędkości internetowych, w tym najszybszego w Polsce Internetu o przepustowości do 250 Mb/s. Mieszkańcy Pułtuska mogą także korzystać z atrakcyjnych taryf telefonicznych zapewnianych przez UPC.

Telewizja Cyfrowa UPC, czyli gwarancja najwyższej jakości domowej rozrywki

Telewizja Cyfrowa UPC to doskonałe rozwiązanie dla klientów ceniących sobie bogaty wybór kanałów tematycznych oraz szereg interaktywnych funkcjonalności, dzięki którym widz sam decyduje o tym, co i kiedy chce oglądać. Jej oferta to gwarancja najwyższej jakości obrazu i dźwięku oraz  możliwość wyboru spośród ponad 180 różnorodnych kanałów, w tym filmowe, muzyczne, sportowe, czy dziecięce. Ponadto, UPC, w każdym ze swoich pakietów podstawowych oferuje kanały w jakości HD (26 w pakiecie Select Extra HD i 32 w pakiecie Max Extra HD). Fani sportu i koneserzy kina docenią także szeroki wybór pakietów Premium, które umożliwiają dostęp do wielu hitowych propozycji HBO, CANAL+, Cinemax i Filmbox w jakości HD. Dodatkowo w ofercie się znajduje się nowy pakiet telewizji cyfrowej Start, który umożliwia odbiór wszystkich kanałów dostępnych w cyfrowej telewizji naziemnej oraz kilkunastu dodatkowych, w tym 3 w jakości HD. Pakiet Start  zastąpi  oferowany dotąd analogowy Pakiet Minimalny.  Dostępny jest on w wersji bez dekodera UPC (odbiór z wykorzystaniem odbiornika TV z tunerem DVB-C MPEG-2/MPEG-4) lub z dekoderem (Start HD/Start HD z nagrywarką), który zapewnia odbiór dodatkowych kanałów oraz dostęp do usług dodatkowych UPC, w tym VOD.

Oglądanie „na żądanie” i nie tylko

Wyróżnikiem Telewizji Cyfrowej UPC jest jej interaktywny charakter. Doskonałym przykładem innowacyjnych rozwiązań jest Wypożyczalnia VOD oferująca ponad 1500 pozycji, w tym około 900 filmów i koncerty HD, dostępnych natychmiast, za naciśnięciem przycisku na pilocie. Około 400 z programów z Wypożyczalni VOD dostępnych jest za darmo. Fanów filmów i seriali ucieszy z pewnością także wprowadzona w ostatnim czasie usługa HBO GO, która oferuje około 1400 godzin programów, a w tym kultowych produkcji HBO i najnowszych hitów filmowych, które można oglądać w każdej chwili na telewizorze, komputerze, tablecie i smartfonie. Od dziś klienci Telewizji Cyfrowej UPC w Pułtusku, mają do dyspozycji także  pakiet „TVP Seriale“, oferujący ponad kilkaset odcinków serialowych hitów oraz usługę „Przegapione“, która umożliwia abonentem pakietów Select Extra HD i Max Extra HD dostęp do popularnych programów z ramówki TVP1 oraz TVP2 w dogodnej chwili, nawet 7 dni po ich emisji na antenie. Widzowie doceniają także liczne funkcjonalności takie jak, nagrywanie, rozbudowany przewodnik po programach oraz funkcję kontroli rodzicielskiej, która umożliwia ograniczenie dostępu do treści telewizyjnych najmłodszym widzom.

Internet Fiber Power 250 – ultraszybki Internet, czyli nieograniczony dostęp do wirtualnych usług

Mieszkańcy Pułtuska zyskali także dostęp do najszybszych przepustowości internetowych oferowanych na polskim rynku. Do dyspozycji mają Internet o prędkościach 10 Mb/s, 60 Mb/s, 120 Mb/s oraz 250 Mb/s. Te nowe przepustowości oznaczają nie tylko swobodę w korzystaniu z wielu sieciowych aplikacji na kilku urządzeniach jednocześnie, ale także nieograniczony dostęp do cyfrowej rozrywki takiej jak, np. streaming wydarzeń sportowych, koncerty transmitowane na żywo oraz serwisy muzyczne,  bez obawy o buforowanie materiału. Łącza internetowe oferowane przez UPC oparte są na innowacyjnym standardzie transmisji danych w sieciach kablowych - EuroDOCSIS 3.0  i pozwalają uzyskać najlepsze na rynku parametry, zarówno w odniesieniu do prędkości transmisji danych, jak i poziomu ich zabezpieczeń.

Atrakcyjne taryfy telefoniczne i połączenia na komórki i zagranicę w ramach abonamentu

Od września UPC proponuje tańsze taryfy telefoniczne - Minuty do wszystkich 60 oraz Minuty do wszystkich 240. Teraz klienci mogą wykorzystywać połączenia w abonamencie UPC nie tylko w ramach 41 krajów Europy i świata (w tym m.in. do USA, Kanady, Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Niemiec), ale także na połączenia do wszystkich największych sieci komórkowych w Polsce (w tym T-Mobile, Orange, Plus, Play oraz Cyfrowy Polsat), a rozmowy poza abonamentem są tańsze. Na wykonywanie i odbieranie połączeń przychodzących na telefon stacjonarny UPC pozwolić może także bezpłatna aplikacja UPC Phone. Jej użytkownicy mogą w pełni wykorzystywać atrakcyjne taryfy telefonii stacjonarnej UPC na telefonie komórkowym, także zagranicą. Wystarczy smartphone i zasięg sieci WiFi lub 3G, by połączyć swobodę telefonu komórkowego z oszczędnościami telefonii stacjonarnej.

Szczegóły znajdą państwo na: www.upc.pl

***

UPC Polska jest liderem cyfrowych usług kablowych: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii dla klientów indywidualnych i biznesowych. Łączymy ludzi z cyfrowym światem, ułatwiając korzystanie z jego nieograniczonego potencjału oraz wyznaczamy nowe trendy na rynku, dzięki wdrażaniu najlepszych, światowych technologii. Na koniec drugiego kwartału 2013 r. z usług UPC Polska korzystało  1 449 500 abonentów, w tym 809 500  z interaktywnej telewizji cyfrowej, 462 200 z telewizji analogowej, 880 000 z szerokopasmowego internetu i 505 500 z telefonii. W zasięgu najnowszej generacji szerokopasmowych sieci UPC w standardzie DOCSIS 3.0 znajduje się ponad 2,5 mln gospodarstw domowych w 140 miastach w Polsce. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK). Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.upc.pl

Liberty Global jest największym międzynarodowym operatorem telewizji kablowej, obecnym w 14 krajach. Łączymy ludzi z cyfrowym światem, umożliwiając im odkrywanie jego nieograniczonych możliwości. Nasza  potrójna usługa, wyznaczająca rynkowe trendy, jest dostarczana dzięki sieciom nowej generacji oraz innowacyjnym platformom technologicznym, które łączą 24,5 mln klientów, korzystających z 47,5 mln usług: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii. (dane z 30 czerwca 2013r.).
Marki konsumenckie, jakie należą do Liberty Global to Virgin Media, UPC,  Unitymedia, Kabel BW, Telenet i VTR. Nasza działalność operacyjna obejmuje również spółkę produkującą treści - Chellomedia , Liberty Global Business Services oraz fundusz inwestycyjny Liberty Global Ventures. Więcej informacji na www.lgi.com
.

Kontakty dla mediów:

Ewa Sadowska
Młodszy Kierownik Projektów PR
UPC Polska
T +48 22 24 16 974
M +48 668 488 974
E Ewa.Sadowska@upc.com.pl

Antonino de Gregorio
Koordynator ds. Projektów PR
UPC Polska
T +48 22 24 16 126
M +48 600 488 106
E Antonino.deGregorio@upc.com.pl