2013-08-22

Cyfrowa rewolucja w UPC

UPC na stałe odkodowuje 35 kanałów cyfrowych

UPC, lider innowacji na rynku usług cyfrowych, od jutra udostępnia 35 niekodowanych kanałów cyfrowych, w tym także HD, abonentom telewizji UPC. Wraz z „cyfrową rewolucją” klienci minimalnych pakietów analogowych otrzymają dostęp do wielu nowych kanałów, w bogatszej ofercie niż proponowana przez naziemną telewizję cyfrową oraz inne sieci kablowe. Dotychczasowym klientom gwarantuje to także nieograniczoną możliwość oglądania telewizji w cyfrowej jakości na wielu odbiornikach telewizyjnych. UPC jest obecnie jedynym i pierwszym operatorem, który udostępnia niekodowane kanały cyfrowe na taką skalę.

Od jutra klienci usługi telewizyjnej UPC otrzymają dostęp do 35 niekodowanych kanałów cyfrowych, w tym
3 w jakości HD oraz promocyjnie Telewizji Kino Polska, bez dodatkowych opłat. Dla tych, którzy korzystali dotąd z telewizji analogowej, oznacza to doświadczenie nowej jakości obrazu i dźwięku oraz dostęp do bogatszej oferty  kanałów. Na zmianie skorzystają także klienci pakietów Telewizji Cyfrowej UPC, którzy odkodowaną transmisję 35 kanałów będą mogli oglądać bez dodatkowego dekodera UPC, co pozwala cieszyć się cyfrową jakością obrazu i dźwięku na drugim, trzecim i każdym kolejnym telewizorze w domu.

„Cyfrowa rewolucja” zaczyna się 23 sierpnia i obejmie m.in. kanały: TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP2 HD, TVP Info, Polsat, TVN, TVN HD, TVN7, TV 4, TV Puls, TVP Rozrywka, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, PULS2, TV6, ATM Rozrywka, TTV, Polsat Sport News, ESKA TV, POLO TV, Polsat2, Superstacja, TVS, TV Trwam, Tele5, religia.tv, 4fun.tv, Mango24, iTV, Galeria UPC, kanał lokalny* oraz kanał promocyjny, którym w najbliższym czasie będzie Telewizja Kino Polska.

W najbliższych tygodniach UPC zaproponuje także równie rewolucyjny nowy pakiet cyfrowy Start TV, który zastąpi dotąd oferowany analogowy Pakiet Minimalny.

Odbiór niekodowanych kanałów cyfrowych jest możliwy z wykorzystaniem telewizora z wbudowanym tunerem cyfrowej telewizji kablowej DVB-C w standardzie MEPG-2 (kanały SD) / MPEG-4 (kanały HD). Lista telewizorów dla których UPC zapewnia prawidłowe działanie usługi oraz instrukcja wyszukiwania kanałów znajdują się na stronie www.upc.pl.

*dostępność kanałów zróżnicowana terytorialnie.

***
UPC Polska jest liderem cyfrowych usług kablowych: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii dla klientów indywidualnych i biznesowych. Łączymy ludzi z cyfrowym światem, ułatwiając korzystanie z jego nieograniczonego potencjału oraz wyznaczamy nowe trendy na rynku, dzięki wdrażaniu najlepszych, światowych technologii. Na koniec drugiego kwartału 2013 r. z usług UPC Polska korzystało  1 449 500 abonentów, w tym 809 500  z interaktywnej telewizji cyfrowej, 462 200 z telewizji analogowej, 880 000 z szerokopasmowego internetu i 505 500 z telefonii. W zasięgu najnowszej generacji szerokopasmowych sieci UPC w standardzie DOCSIS 3.0 znajduje się ponad 2,5 mln gospodarstw domowych w 140 miastach w Polsce. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK). Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.upc.pl

Liberty Global jest największym międzynarodowym operatorem telewizji kablowej, obecnym w 14 krajach. Łączymy ludzi z cyfrowym światem, umożliwiając im odkrywanie jego nieograniczonych możliwości. Nasza  potrójna usługa, wyznaczająca rynkowe trendy, jest dostarczana dzięki sieciom nowej generacji oraz innowacyjnym platformom technologicznym, które łączą 24,5 mln klientów, korzystających z 47,5 mln usług: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii. (dane z 30 czerwca 2013r.).

Marki konsumenckie, jakie należą do Liberty Global to Virgin Media, UPC,  Unitymedia, Kabel BW, Telenet i VTR. Nasza działalność operacyjna obejmuje również spółkę produkującą treści - Chellomedia , Liberty Global Business Services oraz fundusz inwestycyjny Liberty Global Ventures. Więcej informacji na www.lgi.com.

Kontakty dla mediów:

Ewa Sadowska
Młodszy Kierownik Projektów PR
UPC Polska
T +48 22 24 16 974
M +48 668 488 974
E Ewa.Sadowska@upc.com.pl