2013-01-30

UPC inwestuje w rozwój sieci i udostępnia pełną ofertę usług cyfrowych w Kraśniku

Mieszkańcy Kraśnika zyskują dostęp do Telewizji Cyfrowej i UPC NA ŻĄDANIE oraz superszybkiego Internetu o prędkości do 150 Mb/s

UPC Polska, lider innowacji na rynku usług cyfrowych, sukcesywnie inwestuje w rozwój sieci oraz zwiększa zasięg oferowanych usług o kolejne miasto. Teraz także mieszkańcy Kraśnika mogą w pełni korzystać z Telewizji Cyfrowej UPC oferującej ponad 170 kanałów i kilka tysięcy programów „na żądanie“. Do dyspozycji mają również szeroki wybór superszybkich przepustowości Internetu, do 150 Mb/s, udostępnianych przez całą dobę, bez rozróżnienia prędkości transferu na dzień i noc.

Telewizja Cyfrowa UPC, czyli rozrywka szyta na miarę

Telewizja Cyfrowa UPC to szereg nowych możliwości oraz przepustka do świata telewizji w najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Jej oferta to ponad 170 sprofilowanych pod kątem zainteresowań widzów kanałów, w tym bogaty wybór kanałów sportowych, dziecięcych oraz filmowych. Obecnie UPC oferuje w swoich pakietach podstawowych najwięcej cenionych przez widzów kanałów filmowych (14 w pakiecie Select Extra HD i 22 w pakiecie Max Extra HD), najszerszy wybór kanałów dla dzieci i młodzieży – 12 kanałów, a także najgorętsze sportowe emocje na 24 kanałach sportowych. Koneserzy kina doceniają także wybór pakietów Premium, które umożliwiają dostęp do wielu propozycji HBO, CANAL+ i Filmbox w jakości HD. Telewizję Cyfrową UPC na rynku wyróżnia również w pełni interaktywny charakter. Doskonale w oczekiwania widzów wpisują się liczne funkcjonalności takie, jak: nagrywanie (w tym zdalne, pozwalające na zaplanowanie nagrywania ulubionych programów z dowolnego miejsca na świecie za pomocą Internetu i telefonów komórkowych); rozbudowany przewodnik po programach; funkcja kontroli rodzicielskiej, która umożliwia ograniczenie dostępu najmłodszym widzom do określonych programów oraz UPC NA ŻĄDANIE z bezkonkurencyjną na rynku ofertą zawierającą ponad 4000 programów, z czego ponad połowa jest bezpłatna.

Oglądanie „na żądanie”

Od dziś klienci Telewizji Cyfrowej UPC w Kraśniku, mają także do dyspozycji najbogatszą na rynku ofertę VOD, czyli  UPC NA ŻĄDANIE. To domowa wypożyczalnia filmów i programów, która daje swobodę wyboru – widz sam decyduje o tym co i kiedy chce oglądać, wybierając z kilku tysięcy wartościowych propozycji. UPC NA ŻĄDANIE to również unikalne na rynku KANAŁY NA ŻĄDANIE, które oferują setki odcinków seriali animowanych, obyczajowych oraz najpopularniejszych programów dokumentalnych i life-stylowych emitowanych na poszczególnych kanałach.

Internet Fiber Power 150 - superszybka komunikacja i rozrywka dla osób ceniących swój czas.

Mieszkańcy Kraśnika, do dyspozycji mają teraz szeroki wybór prędkości internetowych – 15 Mb/s, 30 Mb/s, 60 Mb/s, 120 Mb/s oraz 150 Mb/s. Superszybkie przepustowości udostępniane są przez całą dobę, bez rozróżnienia prędkości transferu na dzień i noc. Łącza internetowe oferowane przez UPC oparte są na innowacyjnym standardzie transmisji danych w sieciach kablowych - EuroDOCSIS 3.0. i pozwalają uzyskać najlepsze na rynku parametry, zarówno w odniesieniu do prędkości transmisji danych, jak i poziomu ich zabezpieczeń. Ultraszybki Internet UPC to swoboda w korzystaniu z całego spectrum cyfrowej rozrywki, w tym zarówno pobierania jak i publikowania treści multimedialnych, sprawnej komunikacji, czy korzystania z gier online. Szybki Internet gwarantuje także niezawodne działanie i nieograniczony dostęp do nowych usług, takich jak rozwiązania w „chmurze”, nowoczesna edukacja w postaci streamingowanego e-learningu, czy korzystanie ze zdigitalizowanych zasobów nauki i kultury. Prędkość 150 Mb/s to możliwość ściągnięcia pliku z filmem o rozmiarze 1 GB w czasie krótszym niż 55 sekund.

Szczegóły znajdą państwo na: www.upc.pl

***

UPC Polska jest liderem cyfrowych usług kablowych: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii dla klientów indywidualnych i biznesowych. Łączymy ludzi z cyfrowym światem, ułatwiając korzystanie z jego nieograniczonego potencjału oraz wyznaczamy nowe trendy na rynku, dzięki wdrażaniu najlepszych, światowych technologii. Na koniec 3 kwartału 2012 r. z usług UPC Polska korzystało  1 463 800 abonentów, w tym 715 400 z interaktywnej telewizji cyfrowej, 592 700 z telewizji analogowej, 820 100 z szerokopasmowego internetu i 431 600 z telefonii. W zasięgu najnowszej generacji szerokopasmowych sieci UPC w standardzie DOCSIS 3.0 znajduje się ponad 2,5 mln gospodarstw domowych, w ponad 100 miastach w Polsce. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK). Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.upc.pl

Liberty Global, Inc. jest międzynarodowym operatorem telewizji kablowej oferującym innowacyjne usługi telewizji, szerokopasmowego dostępu do Internetu i telefonii 20 milionom klientów, zapewniając im dostęp do świata informacji, komunikacji i rozrywki. Liberty Global dysponuje nowoczesnymi sieciami szerokopasmowymi w 13 krajach, głównie w Europie, ale także w Chile. Do firmy należą również spółki medialne i producenckie, m.in. Chellomedia w Europie (dane z dnia 30 września 2012r.).


Kontakty dla mediów:

Ewa Sadowska
Starszy Specjalista ds. Public Relations
UPC Polska
T +48 22 24 16 974
M +48 668 488 974
EEwa.Sadowska@upc.com.pl

Antonino de Gregorio
Koordynator ds. Projektów PR
UPC Polska
T +48 22 24 16 126
M +48 600 488 106
E Antonino.deGregorio@upc.com.pl