2013-01-24

4000 nowych światów w 2012 roku

Nowe możliwości dzięki Internet Starterowi

Dla 4000 osób rok 2012 był rokiem przełomowym. To rok, w którym świat Internetu stanął przed nimi otworem. Dzięki INTERNET STARTEROWI młodzi pomogli swoim najbliższym dojrzałym osobom: rodzicom, dziadkom oraz innym krewnym poznać i oswoić wirtualny świat. Inicjatywna INTERNET STARTER jest częścią projektu „UPC. Łączymy pokolenia”, którego celem jest zachęcenie młodych osób do nauczania starszaków obsługi Internetu. W tym roku UPC zaplanowało szereg inicjatyw, dzięki, którym wzrośnie liczba wielbicieli nowych technologii wśród osób powyżej 50. roku życia. A potrzeba jest ogromna, bo wciąż w Polsce tylko 19% osób w wieku 55+ korzysta z Internetu, gdy tymczasem w Islandii jest ich aż 76%, w Szwecji – 71%, a w Wielkiej Brytanii - 56%.

UPC Polska od lat prowadzi aktywne działania zmierzające do zwiększenia zaangażowania osób młodych w edukację cyfrowych kompetencji starszaków. W Polsce wciąż ponad 9 milionów osób w wieku powyżej 50. roku życia nie umie korzystać z komputera i Internetu.

INTERNET STARTER powstał wiosną 2012 roku. To praktyczne narzędzie do nauki korzystania z Internetu. Pod adresem www.internetstarter.com.pl w kilka minut możemy przygotować prostą i łatwą w obsłudze stronę z Ikonami, które kryją linki do wybranych stron www. Każdy pulpit jest „szyty na miarę” nowego właściciela. Dzięki Internet Starterowi sieć staje się przyjaznym miejscem nawet dla najbardziej początkujących użytkowników. Co ważne każdy pulpit Internet Startera zachowuje własny URL (adres strony internetowej), dlatego po zalogowaniu ma się do niego dostęp z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Na tworzonym pulpicie jest też miejsce na zdjęcie wraz z informacją, z kim kontaktować się w razie problemów lub pytań.

Internet Starter w 2012 roku

Do promowania projektu Internet Starter włączyli się w ubiegłym roku Katarzyna Pakosińska, Beata Sadowska i Michał Piróg. Ambasadorzy przygotowali Internet Startery z myślą o swoich rodzicach (można zobaczyć je tutaj: http://.internetstarter.com.pl/page/gallery/). Z kolei, z okazji przypadającego 31. sierpnia Dnia Bloga, UPC Polska wyróżniło najbardziej nieprzeciętnych, dojrzałych blogerów, aktywnie promujących Internet w życiu codziennym, twórczym oraz wzbogacających go o wartościowe treści. Wśród PIONIERÓW POLSKIEGO BLOGINGU znaleźli się m.in.: Maria Czubaszek, Krystyna Janda, Zbigniew Hołdys i O.Leon Knabit. Na koniec roku UPC zorganizowało akcję „Bezcenny prezent”, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Wielu młodych ludzi zdecydowało się przygotować w ramach prezentu pod choinkę właśnie indywidualny pulpit Internet Startera dla bliskich.

5 kroków do stworzenia INTERNET STARTERA

1. Wejdź na stronę www.internetstarter.com
2. Wybierz czy ustawiasz pulpit Internet Startera dla siebie, czy dla kogoś bliskiego.
3. Kliknij w wybrane Ikony i dopisz pod nie adresy stron WWW, z których będzie korzystał Twój bliski – najlepiej by były zgodne z jego zainteresowaniami.
4. Jeśli wybrałeś już wszystkie potrzebne Ikony naciśnij klawisz ZAPISZ.
5. Następnie wypełnij formularz podając odpowiednie dane.
6. Na koniec wybierz nazwę strony, pod jaką będzie dostępny stworzony przez Ciebie pulpit Internet Startera.

Więcej na: www.internetstarter.com.pl 

***
UPC Polska jest liderem cyfrowych usług kablowych: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii dla klientów indywidualnych i biznesowych. Łączymy ludzi z cyfrowym światem, ułatwiając korzystanie z jego nieograniczonego potencjału oraz wyznaczamy nowe trendy na rynku, dzięki wdrażaniu najlepszych, światowych technologii. Na koniec 3 kwartału 2012 r. z usług UPC Polska korzystało  1 463 800 abonentów, w tym 715 400 z interaktywnej telewizji cyfrowej, 592 700 z telewizji analogowej, 820 100 z szerokopasmowego internetu i 431 600 z telefonii. W zasięgu najnowszej generacji szerokopasmowych sieci UPC w standardzie DOCSIS 3.0 znajduje się ponad 2,5 mln gospodarstw domowych, w ponad 100 miastach w Polsce. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK). Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.upc.pl

Liberty Global, Inc. jest międzynarodowym operatorem telewizji kablowej oferującym innowacyjne usługi telewizji, szerokopasmowego dostępu do Internetu i telefonii 20 milionom klientów, zapewniając im dostęp do świata informacji, komunikacji i rozrywki. Liberty Global dysponuje nowoczesnymi sieciami szerokopasmowymi w 13 krajach, głównie w Europie, ale także w Chile. Do firmy należą również spółki medialne i producenckie, m.in. Chellomedia w Europie (dane z dnia 30 września 2012r.).

Kontakty do mediów:

Ewa Sadowska
Starszy Specjalista ds. Public Relations
UPC Polska
T +48 22 24 16 974
M +48 668 488 974
EEwa.Sadowska@upc.com.pl


Antonino de Gregorio
Koordynator ds. Projektów PR
UPC Polska
T +48 22 24 16 126
M +48 600 488 106
E Antonino.deGregorio@upc.com.pl