2012-11-29

Najnowsze amerykańskie seriale na kanałach FOX i FOX HD od dziś w Telewizji Cyfrowej UPC

UPC Polska, gwarantujące abonentom wartościową telewizyjną rozrywkę w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, poszerza swoje portfolio o kanały FOX i FOX HD. Nowe propozycje to prawdziwa uczta dla miłośników seriali pochodzących ze znanych i cenionych wytwórni filmowych. Teraz widzowie obejrzą zarówno najnowsze produkcje wkrótce po ich amerykańskich premierach, jak i bijące na świecie rekordy oglądalności, nieemitowane dotychczas w Polsce serialowe hity. FOX i FOX HD wzbogacą pakiet Max Extra HD, który obecnie składa się ze 148 kanałów, w tym 27 w jakości HD.

UPC Polska systematycznie rozwija ofertę programową o kolejne nowości, zarówno w standardowej, jak i w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu, klienci Telewizji Cyfrowej UPC otrzymują przepustkę
do świata cyfrowej telewizji, który urzeka ostrością obrazu oraz jakością dźwięku. Nowe kanały FOX i FOX HD zapewnią rozrywkę na najwyższym poziomie z popularnymi oraz cieszącymi się dużym uznaniem serialami trafiającymi w różnorodne gusta widzów. Klienci Telewizji Cyfrowej UPC znajdą tam zarówno seriale pełne akcji, komedie, dramaty, sci-fi, thrillery, jak i animacje. Większość programów oglądać można wkrótce po ich amerykańskich premierach.

W grudniu FOX przygotował dla swoich widzów m.in. premierę drugiego sezonu serialu „Dawno, dawno temu” oraz piątą część „Breaking Bad”. Fani kryminalnych zagadek odkryją kolejne odcinki „Kości” oraz „White Collar: Biały kołnierzyk”. Na antenie kanału widzowie będą mogli obejrzeć także zdobywcę rekordowej liczby nominacji do nagrody Emmy „American Horror Story”, cieszące się ogromną popularnością na świecie „The Walking Dead”, czy „Family Guy”, a także utytułowane licznymi nagrodami „Glee” i „Współczesna rodzina” oraz „Homeland”.
FOX i FOX HD uzupełnią w UPC portfolio kanałów należących do FOX International Channels. Abonenci pakietu Max Extra HD znajdą je kolejno na pozycjach 495 oraz 496 na dekoderze (216 i 54 w byłym Aster).

Więcej informacji na temat usług telewizyjnych UPC dostępnych jest pod adresem: http://www.upc.pl/telewizja/

***

UPC Polska jest liderem cyfrowych usług kablowych: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii dla klientów indywidualnych i biznesowych. Łączymy ludzi z cyfrowym światem, ułatwiając korzystanie z jego nieograniczonego potencjału oraz wyznaczamy nowe trendy na rynku, dzięki wdrażaniu najlepszych, światowych technologii. Na koniec 3 kwartału 2012 r. z usług UPC Polska korzystało  1 463 800 abonentów, w tym 715 400 z interaktywnej telewizji cyfrowej, 592 700 z telewizji analogowej, 820 100 z szerokopasmowego internetu i 431 600 z telefonii. W zasięgu najnowszej generacji szerokopasmowych sieci UPC w standardzie DOCSIS 3.0 znajduje się ponad 2,5 mln gospodarstw domowych, w ponad 100 miastach w Polsce. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK). Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.upc.pl

Liberty Global, Inc. jest międzynarodowym operatorem telewizji kablowej oferującym innowacyjne usługi telewizji, szerokopasmowego dostępu do Internetu i telefonii 20 milionom klientów, zapewniając im dostęp do świata informacji, komunikacji i rozrywki. Liberty Global dysponuje nowoczesnymi sieciami szerokopasmowymi w 13 krajach, głównie w Europie, ale także w Chile. Do firmy należą również spółki medialne i producenckie, m.in. Chellomedia w Europie (dane z dnia 30 września 2012r.).

FOX International Channels (FIC) jest spółką medialną należącą do koncernu multimedialnego News Corporation. FIC jest producentem i dystrybutorem płatnych kanałów tematycznych, rozrywkowych, informacyjnych, sportowych, filmowych i edukacyjnych nadawanych w 44 językach  w Europie, Azji, Ameryce Łacińskiej i Afryce. Kanały te wraz ze swoimi wersjami mobilnymi i wersjami HD docierają do ponad 1,3 miliarda widzów na całym świecie.


Kontakty dla mediów:

Ewa Sadowska
Starszy Specjalista ds. Public Relations
UPC Polska
T +48 22 24 16 974
M +48 668 488 974
E Ewa.Sadowska@upc.com.pl

Antonino de Gregorio
Koordynator ds. 
Projektów PR
UPC Polska
T +48 22 24 16 126
M +48 600 488 106

E Antonino.deGregorio@upc.com.pl

Izabella Siurdyna
PR Manager
FOX International Channels Poland
T +48 22 378 27 94
M +48 697 222 29
E
Izabella.Siurdyna@fox.com