2012-10-26

UPC Polska i Wydawnictwo Szkolne PWN łączą pokolenia w sieci. Pokazują młodym, jak dzielić się wiedzą i pomagać bliskim poznawać Internet.

Internet Starter w szkołach podstawowych i gimnazjach

Nowe technologie powinny łączyć pokolenia i mogą być doskonałą platformą do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz do kontaktu między osobami w różnym wieku. Dla młodych ludzi Internet i komputer są czymś naturalnym. Ich rodzice i dziadkowie często jednak nie znają i nie rozumieją wirtualnej rzeczywistości. Dlatego tak ważne jest uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby starszych pokoleń oraz pokazywanie im, że w łatwy sposób mogą pomóc komuś bliskiemu rozpocząć przygodę z Internetem. W tym celu, z inicjatywy UPC Polska, powstał bezpłatny Internet Starter oraz scenariusze lekcji informatyki dla szkół podstawowych i gimnazjów, które UPC i Wydawnictwo Szkolne PWN udostępniły nauczycielom.

Projekt UPC i Wydawnictwa Szkolnego PWN ma na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na problem braku umiejętności posługiwania się komputerem oraz Internetem przez osoby starsze, jak również pokazanie dzieciom i młodzieży, w jaki sposób mogą się dzielić wiedzą na temat nowych technologii z rodzicami czy dziadkami. Dzięki dedykowanym lekcjom, podczas których uczniowie poznają zasady tworzenia Internet Startera, zbliżenie pokoleń oraz wymiana doświadczeń między nimi okażą się możliwe.

By przygotować dla kogoś bliskiego Internet Starter, dzieci powinny najpierw ustalić, czym ta osoba się interesuje, co lubi, jakie narzędzia dostępne w Internecie będą dla niej ułatwieniem w codziennym życiu. Następnie powinny odnaleźć w sieci najbardziej wartościowe strony, które okażą się odpowiedzią na te potrzeby i sprawią, że surfowanie w sieci stanie się dla rodziców czy dziadków przyjemnością.

Ważne jest, by uświadomić sobie, że Internet to narzędzie, które może i powinno służyć wszystkim, bez względu na wiek. To właśnie młodzież może otworzyć przed starszymi pokoleniami okno na świat nowych technologii. Dzięki Internet Starterowi każdy może stworzyć dla siebie miejsce pozwalające na szybkie docieranie do stron, których musimy używać na co dzień. Załóżmy Internet Starter dla siebie i dla bliskiej nam osoby. To będzie dobre zarówno dla nas, jak i dla kogoś – powiedział pan Andrzej Szymczak, nauczyciel informatyki w Gimnazjum nr 1 im. Roberta Schumana w Warszawie.

Na stronie www.wszpwn.com.pl/konkursinformatyczny nauczyciele mogą pobrać scenariusze lekcji i zapoznać się z zasadami konkursu, który UPC Polska wraz z Wydawnictwem Szkolnym PWN ogłoszą niebawem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Internet Starter ułatwia poruszanie się w Internecie. Dzięki niemu można w krótkim czasie przygotować łatwą i prostą w obsłudze stronę z ikonami, pod którymi będą zapisane linki do wybranych, ulubionych stron www właściciela strony.

Internet Starter
Internet Starter to doskonałe i bezpłatne narzędzie, które sprawi, że korzystanie z internetu będzie banalnie proste i otworzy naszym Bliskim świat pełen nowych możliwości. Na internetstarter.com.pl można stworzyć łatwą i przejrzystą, spersonalizowaną stronę z ikonami, pod którymi kryją się linki do przydatnych stron www. Dzięki Internet Starterowi nasi Bliscy będą mogli z łatwością z nich korzystać. Internet Starter zachowuje ich własny URL (adres strony internetowej), do którego będą mogli mieć dostęp z dowolnego komputera. Każdy, kto przygotowuje Internet Starter dla Bliskiego, może zamieścić na nim swoje zdjęcie wraz z informacją, która przypomni nowemu użytkownikowi Internetu, że zawsze może zadzwonić do swojego młodego nauczyciela w razie problemu lub pytań.

UPC. Łączymy Pokolenia. Internet Starter jest częścią projektu „UPC. Łączymy pokolenia”, którego celem jest zachęcenie młodych osób do nauczania starszaków obsługi Internetu. Do akcji przyłączyli się już Beata Sadowska, Katarzyna Pakosińska i Michał Piróg. Internet Startery przygotowane z myślą o ich rodzicach znajdują się w Galerii: http://.internetstarter.com.pl/page/gallery/. Z okazji dnia Dziecka został przygotowany specjalny film animowany z udziałem popularnych bohaterów kreskówki, Gumball emitowanej na kanale dziecięcym Cartoon Network.

Więcej na: www.internetstarter.com.pl
Odwiedź nas na profilu UPC Polska na Facebooku w specjalnie dedykowanej zakładce: UPC. Łączymy pokolenia.

UPC Polska jest wiodącym dostawcą potrójnej usługi: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu i usług telefonicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych. W zasięgu sieci telewizji kablowej UPC znajduje się ponad 2,6 mln gospodarstw domowych w dziesięciu największych aglomeracjach miejskich i wielu mniejszych miastach. UPC Polska ma obecnie blisko 1,5 miliona abonentów: ponad 1,3 mln abonentów telewizji kablowej, w tym 662 700 telewizji cyfrowej, 800 300 użytkowników internetu i 396 200 klientów usługi telefonicznej. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK). www.upc.pl

Liberty Global, Inc. jest wiodącym, międzynarodowym operatorem telewizji kablowej. Firma oferuje zaawansowane usługi telewizyjne, głosowe i dostępu do Internetu, zapewniając 20 milionom klientów dostęp do świata informacji, komunikacji i rozrywki. Liberty Global dysponuje nowoczesnymi sieciami szerokopasmowymi w 13 krajach, głównie w Europie, ale także w Chile. Do firmy należą również znaczne spółki medialne i producenckie takie, jak Chellomedia w Europie (dane z dnia 31 marca 2012r.).

Wydawnictwo Szkolne PWN jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku edukacyjnym w Polsce. Oferujemy podręczniki szkolne na wszystkie poziomy edukacyjne, zarówno w wersji tradycyjnej, jak i elektronicznej. Blisko 2 miliony uczniów korzysta z proponowanych przez nas nowoczesnych metod nauczania. Dbamy również o rozwój edukacji w Polsce - rokrocznie szkolimy ponad 30 tysięcy nauczycieli różnych przedmiotów. Jesteśmy częścią Grupy Wydawniczej PWN.
Uczyć łatwiej, wiedzieć więcej.
www.wszpwn.com.pl

Dagmara Krzesińska
Młodszy kierownik ds. projektów  CSR i komunikacji
UPC Polska
T +48 22 7010 820
M +48 600 488 020
E  Dagmara.Krzesinska@upc.com.pl

Ewa Choromańska
Wydawnictwo Szkolne PWN
E  ewa.choromanska@wszpwn.com.pl