2002-11-28

Oferta upc telewizji kablowej bogatsza o hbo maxpak.

UPC Polska poszerza ofertę programową o nową usługę HBO zwaną HBO MaxPak, na którą składają się kanały HBO oraz HBO 2. Już od 1 grudnia br. widzowie UPC Polska zyskają dwa razy większy wybór programów za tę samą cenę. O tej samej godzinie na obu kanałach będą mieli do wyboru dwie zróżnicowane gatunkowo propozycje programowe.

UPC Polska poszerza ofertę programową o nową usługę HBO zwaną HBO MaxPak, na którą składają się kanały HBO oraz HBO 2. Już od 1 grudnia br. widzowie UPC Polska zyskają dwa razy większy wybór programów za tę samą cenę. O tej samej godzinie na obu kanałach będą mieli do wyboru dwie zróżnicowane gatunkowo propozycje programowe.

Pakiet HBO MaxPak obejmujący HBO i HBO 2 będzie dostępny w ofercie UPC za dotychczasową cenę abonamentu HBO. Widzowie otrzymają dwa razy większy wybór programów za cenę jednego kanału. HBO 2, nadawany bez reklam 24 godziny na dobę, jest uzupełnieniem HBO z dodatkowymi emisjami przebojów kinowych (około 350 filmów rocznie), seriali, koncertów oraz programów dokumentalnych o świecie filmu.

Dzięki poszerzeniu HBO o kanał HBO 2 o tej samej godzinie widzowie będą mieli do wyboru dwie zróżnicowane gatunkowo propozycje programowe. Jeśli np. na jednym kanale jest emitowany thriller, na drugim będzie można obejrzeć komedię. Dzięki HBO MaxPak widz decyduje, co i kiedy chce oglądać. Nie musi przy tym z niczego rezygnować - zawsze obejrzy interesujący go program w dogodnym dla siebie czasie. Przykładowo, przeboje filmowe, które ukazały się w weekend w HBO, będzie można zobaczyć w HBO 2 w dni powszednie.

Z oferty HBO MaxPak będą mogli korzystać abonenci UPC Polska w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie, Wrocławiu (Śródmieście i osiedle Kosmonautów) i Opolu.

HBO MaxPak to kanały premium (kodowane, dodatkowo płatne). Do ich odbioru niezbędny jest dekoder, który zapewnia UPC Polska.

HBO MaxPak dołączy do bogatej oferty programowej UPC Polska, na którą składa się kilkadziesiąt najpopularniejszych programów: filmowych (Hallmark, TCM, Le Cinema, Romantica), dokumentalnych (Discovery Channel, Planete), przyrodniczych (National Geographic, Animal Planet), sportowych (Eurosport, Extreme Sports), muzycznych (MTV Polska), dla dzieci (Cartoon Network, Fox Kids) oraz wiele innych - zarówno polskojęzycznych, jak i zagranicznych.

***

UPC Polska jest wiodącym operatorem telewizji płatnej w Polsce. Oferuje usługi telewizji kablowej i dostępu do Internetu (chello). W zasięgu sieci telewizji kablowej UPC znajduje się ponad 1,8 miliona gospodarstw domowych w ośmiu największych aglomeracjach miejskich i wielu mniejszych miastach. Od grudnia 2000 roku, oprócz szerokiego wyboru kanałów telewizyjnych i radiowych, UPC Polska świadczy też w wybranych miastach usługę szybkiego szerokopasmowego dostępu do Internetu. Z końcem września 2002 roku firma obsługiwała około miliona abonentów telewizji kablowej. UPC Polska jest częścią United Pan-Europe Communications z siedzibą w Amsterdamie, jednej z najnowocześniejszych firm oferujących szerokopasmowe usługi telewizyjne i telekomunikacyjne w Europie.

HOME BOX OFFICE (HBO) to płatna telewizja, która powstała 30 lat temu w Stanach Zjednoczonych jako część koncernu Time Warner Entertainment Company LP (obecnie AOL Time Warner Inc.). HBO w Polsce jest częścią HBO - Europa Centralna. Właścicielami firmy w regionie są: Home Box Office (HBO), Sony Pictures Entertainment (SPE), Buena Vista International Television (BVIT). W Polsce HBO rozpoczęło swoją działalność 12 lipca 1996 roku. Kanał dostępny jest w większości sieci kablowych oraz na platformie cyfrowej - Nowa Cyfra +. Oferta HBO w 88 proc. składa się z filmów fabularnych, w tym najlepszych hollywoodzkich produkcji ostatnich lat, oraz z filmów niezależnych producentów. Pozostałe 12 proc. tworzą seriale i cykle programów o charakterze dokumentalnym oraz rozrywkowym. W HBO można zobaczyć co najmniej 54 premiery miesięcznie. HBO nadaje swój program 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, bez reklam. Program nadawany jest w stereo, w polskiej wersji językowej.

    pobierz pdf