2012-09-11

MiniMini+ NA ŻYCZENIE w Telewizji Cyfrowej UPC

Bezpłatnie i o każdej porze -  specjalnie dla najmłodszych widzów w UPC

UPC, lider innowacji na rynku usług cyfrowych
przygotował telewizyjną niespodziankę dla dzieci w wieku przedszkolnym. Programy z jednej z najpopularniejszych stacji dla najmłodszych MiniMini+, są teraz bezpłatnie dostępne w każdej chwili i niezależnie od ramówki telewizyjnej w usłudze UPC NA ŻĄDANIE. MiniMini+ NA ŻYCZENIE, zgromadzi wszystkie najpopularniejsze programy kanału w jednym miejscu, co z pewnością ułatwi ich oglądanie przez najmłodszych widzów w wyznaczonej przez rodzica porze dnia. W ofercie znajdą się m.in. edukacyjne, autorskie produkcje tj.: Detektyw Łodyga, czy Mini Encyklopedia 2, a także wartościowe seriale, m.in. Buni czy Kotka Pusia.

UPC od wielu lat angażuje się w działania ułatwiające rodzicom i dzieciom wspólne poznawanie i bezpieczne korzystanie z nowych mediów. Inspiruje do lepszego poznania cyfrowego świata, tak by korzystanie z jego możliwości w każdym wieku było bezpieczne i efektywne. Nowa propozycja dla dzieci i rodziców, czyli MiniMini+ NA ŻYCZENIE proponuje szereg produkcji edukacyjnych, oraz programy dla i z udziałem dzieci. Dzięki temu, rodzice będą mogli wybierać dla swoich dzieci atrakcyjne propozycje, które pomogą w rozwoju intelektualnym oraz odkrywaniu nowych zainteresowań przez najmłodszych.


We wrześniu w ramach MiniMini+ NA ŻYCZENIE stacja zaoferuje edukacyjne produkcje własne takie, jak: „Detektyw Łodyga”, „Mini Encyklopedia 2”, a także najnowszy autorski program „Meme i przysłowia”. Programy te rozwijają kompetencje językowe dzieci, uczą jak dbać o środowisko naturalne, dostarczają w atrakcyjnej formie wiedzy o otaczającym nas świecie: zwierzętach, roślinach i kontynentach. Ponadto „MiniMini+ NA ŻYCZENIE” to możliwość bezpłatnego oglądania znanych i lubianych animacji z największych światowych wytwórni: „Świat Słów” i „Kotka Pusia”, czy wyjątkowego polskiego serialu animowanego „Buni”, który opowiada o magicznej krainie z Fruwakami, Glizdakami, Strasznym Lasem i Marchewkowym Jeziorem.
W„MiniMini+ NA ŻYCZENIE” dostępne będą także wybrane bajki i autorskie programy z tłumaczeniem na język migowy, które stacja wprowadziła do swojej oferty programowej w czerwcu br. z myślą o dzieciach niesłyszących, w ramach wspierania walki z wykluczeniem cyfrowym osób niepełnosprawnych. Co miesiąc oferta będzie uzupełniana o nowe pozycje z ramówki kanału MiniMini+. Wszyscy użytkownicy UPC NA ŻĄDANIE będą mieli teraz do nich dostęp bezpłatnie i natychmiast, za naciśnięciem przycisku “on demand” na pilocie.

MiniMini+ NA ŻYCZENIE znajduje się w sekcji ”Kanały na żądanie” w UPC NA ŻĄDANIE.

 

Dla dzieci w UPC

UPC zapewnia obecnie  klientom najszerszy wybór kanałów dla dzieci i młodzieży. Są to: Baby First TV, Boomerang, Cartoon Network, Da Vinci Learning, Disney Channel, Disney XD, Polsat JimJam, MiniMini+, Nickelodeon, Disney Junior, TeleTOON+/HYPER+.

Najmłodsi widzowie Telewizji Cyfrowej UPC mogą oglądać zwiastuny wszystkich najciekawszych pozycji dla dzieci z oferty UPC NA ŻĄDANIE w jednym miejscu – na kanale DLA DZIECI NA ŻĄDANIE. Jest on dostępny dla wszystkich abonentów Telewizji Cyfrowej UPC w zasięgu usługi UPC NA ŻĄDANIE na kanale 660. Z kolei interaktywna usługa - Strefa dla Dzieci (kanał 663) - umożliwia jednoczesny podgląd 11 kanałów dziecięcych. Młodzi użytkownicy cyfrowej usługi UPC i ich rodzice, mogą tutaj w prosty sposób, za pomocą pilota, nawigować pomiędzy kanałami dziecięcymi i wybierać ulubiony program.

 

UPC NA ŻĄDANIE
Oferta MiniMini+ nie jest jedyną propozycją w UPC NA ŻĄDANIE skierowaną do młodszych użytkowników Telewizji Cyfrowej UPC. Z myślą o najmłodszych widzach powstały także kanały CARTOON NETWORK NA ŻĄDANIE i DISNEY  NA ŻĄDNIE oferujące dostęp do wielu odcinków ulubionych seriali najmłodszych widzów. „Na żądanie” dostępne są również hity  z kanału Polsat JimJam. Młodzi widzowie mogą wybierać także spośród ponad 40 pełnometrażowych filmów familijnych, takich jak: Lorax, Harry Potter, Scooby-Doo, Happy Feet 2: Tupot małych stóp, Hugo i jego wynalazek.  

 

UPC NA ŻĄDANIE to:

  • najbogatsza na rynku oferta VOD zawierająca kilka tysięcy programów, w tym ponad 1700 bezpłatnych pozycji
  • ponad 1000 filmów i blisko 200 produkcji, dokumentalnych oraz odcinków seriali w najwyższej jakości HD
  • ponad 80 koncertów bez dodatkowych opłat, w tym 25 HD
  • filmowe hity tuż po kinowej premierze, za połowę ceny biletu kinowego
  • oglądanie po naciśnięciu przycisku na pilocie – bez czekania i wysyłania SMS-ów


Więcej informacji na temat UPC NA ŻĄDANIE dostępnych jest pod adresem:

www.upc.pl/telewizja/upc-na-zadanie

***

MiniMini+ to pierwszy polski kanał dla dzieci w wieku przedszkolnym i jedyny, obok teleTOON+, który produkuje własne, edukacyjne programy dla i z udziałem dzieci. To telewizja bezpieczna, wolna od agresji i przemocy, która prezentuje najnowsze, wartościowe produkcje znanych wytwórni światowych i klasykę polskiej animacji. MiniMini+ wspiera najmłodszych w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i społecznym, a rodziców w procesie wychowawczym. Kanał jest nadawany w jakości HD od 5:00 do 21:00. Stacja jest laureatem licznych nagród: w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Hot Bird TV Awards w 2007 roku zdobyła nagrodę jury dla najlepszego kanału dziecięcego w Europie, a w 2011 r. nagrodę publiczności dla najlepszej stacji telewizyjnej. MiniMini+ zostało również czterokrotnie uznane za „Superprodukt" w plebiscycie organizowanym przez miesięcznik „Mam Dziecko", a także uhonorowane tytułem Superbrands 2012. Kanał MiniMini+ jest dostępny – spośród platform cyfrowych – wyłącznie w CYFRZE+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Zasięg techniczny stacji wg Nielsen Audience Measurement to ponad 5,1 mln gospodarstw domowych. MiniMini+ istnieje od 2003 roku. Producentem jest spółka CANAL+ Cyfrowy S.A., operator platformy CYFRA+ i nadawca telewizyjnych kanałów w wysokiej rozdzielczości - premium: CANAL+, CANAL+ FILM, CANAL+ SPORT, CANAL+ GOL, CANAL+ WEEKEND i CANAL+ 3D oraz tematycznych: ale kino+, PLANETE+, kuchnia+, DOMO+, MiniMini+, teleTOON+/HYPER+.

UPC Polska jest wiodącym dostawcą usług cyfrowych: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu i usług telefonicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych. W zasięgu sieci telewizji kablowej UPC znajduje się ponad 2, 6 mln gospodarstw domowych w dziesięciu największych aglomeracjach miejskich i wielu mniejszych miastach. UPC Polska ma obecnie blisko 1, 5 miliona abonentów: ponad 1, 3 mln abonentów telewizji kablowej, w tym 688 900 telewizji cyfrowej, 809 600 użytkowników internetu i 417 400 klientów usługi telefonicznej. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK). www.upc.pl

Liberty Global, Inc. jest wiodącym, międzynarodowym operatorem telewizji kablowej. Firma oferuje zaawansowane usługi telewizyjne, głosowe i dostępu do Internetu, zapewniając 20 milionom klientów dostęp do świata informacji, komunikacji i rozrywki. Liberty Global dysponuje nowoczesnymi sieciami szerokopasmowymi w 13 krajach, głównie w Europie, ale także w Chile. Do firmy należą również znaczne spółki medialne i producenckie takie, jak Chellomedia w Europie (dane z dnia 2 sierpnia 2012r.).

Kontakty dla mediów:

Ewa Sadowska
Starszy Specjalista ds. Public Relations
UPC Polska
T +48 22 24 16 974
M +48 668 488 974
E Ewa.Sadowska@upc.com.pl

Antonino de Gregorio
Koordynator ds. Projektów PR
UPC Polska
T +48 22 24 16 126
M +48 600 488 106
E Antonino.deGregorio@upc.com.pl