2012-09-06

Pojedynek Adamek kontra Walker w Telewizji Cyfrowej UPC

Walka o tytuł mistrza Ameryki Północnej federacji IBF w wadze ciężkiej  w systemie Pay-Per-View w UPC

W sobotę 8 września w Newark w stanie New Jersey będzie miała miejsce gala bokserska, która wyłoni mistrza Ameryki Północnej federacji IBF w wadze ciężkiej. W walce wieczoru swoje rękawice skrzyżują Tomasz Adamek oraz Travis Walker. W ramach gali odbędą się także trzy inne, ciekawie zapowiadające się walki z udziałem Bryanta Jenningsa, Adama Kownackiego, czy Steve’a Cunninghama. UPC Polska będzie transmitowało wielki pojedynek o pas w systemie Pay-Per-View. 


Tomasz Adamek to wielokrotny mistrz w różnych kategoriach wagowych. W dotychczasowej karierze wygrał 46 walk, z czego aż 28 przez nokaut. Walka, która odbędzie się 8 września, będzie kolejnym starciem w obronie pasa o
mistrzostwo Ameryki Północnej federacji IBF.  Tym razem jego przeciwnikiem będzie Travis Walker, który wygrał dotychczas 39 pojedynków, w tym 31 przez nokaut. Adamkowi w hali „The Rock” w Newark kibicować będą tysiące Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych.

Pojedynki „Górala” cieszą się także ogromnym zainteresowaniem w Polsce. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom polskich fanów sportu, organizatorzy wyznaczyli rozpoczęcie gali na godzinę 21.00 polskiego czasu, a główna walka wieczoru Adamek - Walker odbędzie się o 23.00. Dzięki temu, szansę obejrzenia wydarzenia na żywo dostaną tysięce widzów przed telewizorami.


Abonenci korzystający z dekoderów UPC Mediabox mogą zamówić walkę poprzez specjalną aplikację, znajdującą się na kanale 90. Abonenci byłej sieci Aster korzystający z dekoderów KAON lub Motorola mogą dokonać zamówienia, dzwoniąc pod numery Biura Obsługi Klientów UPC -  32 494 95 60 lub 801 94 95 60.

Transmisję w jakości HD będzie można oglądać na kanale 91, natomiast w wersji SD na kanale 92.
Opłata za usługę wynosi 40 zł.

Pay Per View jest usługą, która stanowi doskonałe uzupełnienie bogatej, interaktywnej oferty UPC, w ramach której możemy skorzystać z takich usług jak  UPC NA ŻĄDANIE (VOD) czy KANAŁY NA ŻĄDANIE. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom klienci nie muszą wychodzić z domu, by mieć dostęp do najciekawszych filmów, programów czy elektryzujących wydarzeń sportowych dokładnie wtedy gdy mają na to ochotę.

Więcej informacji na temat walki dostępnych jest pod adresem: www.upc.pl/adamek

***
UPC Polska jest wiodącym dostawcą usług cyfrowych: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu i usług telefonicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych. W zasięgu sieci telewizji kablowej UPC znajduje się ponad 2, 6 mln gospodarstw domowych w dziesięciu największych aglomeracjach miejskich i wielu mniejszych miastach. UPC Polska ma obecnie blisko 1, 5 miliona abonentów: ponad 1, 3 mln abonentów telewizji kablowej, w tym 688 900 telewizji cyfrowej, 809 600 użytkowników internetu i 417 400 klientów usługi telefonicznej. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK). www.upc.pl

Liberty Global, Inc. jest wiodącym, międzynarodowym operatorem telewizji kablowej. Firma oferuje zaawansowane usługi telewizyjne, głosowe i dostępu do Internetu, zapewniając 20 milionom klientów dostęp do świata informacji, komunikacji i rozrywki. Liberty Global dysponuje nowoczesnymi sieciami szerokopasmowymi w 13 krajach, głównie w Europie, ale także w Chile. Do firmy należą również znaczne spółki medialne i producenckie takie, jak Chellomedia w Europie (dane z dnia 2 sierpnia 2012r.).

Kontakty dla mediów:

Ewa Sadowska
Starszy Specjalista ds. Public Relations
UPC Polska
T +48 22 24 16 974
M +48 668 488 974
E Ewa.Sadowska@upc.com.pl

Antonino de Gregorio
Koordynator ds. Projektów PR
UPC Polska
T +48 22 24 16 126
M +48 600 488 106
E Antonino.Degregorio@upc.com.pl