2012-03-01

UPC dba o stałych klientów Dotychczasowi klienci Aster z internetem nawet 10-razy szybszym

Dotychczasowi klienci Aster z internetem nawet 10-razy szybszym

UPC, dostawca najszybszego internetu w kraju, z sukcesem zakończyło proces podnoszenia prędkości internetowych dla klientów korzystających z usług dawnego Aster. W wyniku prac i inwestycji, które miały miejsce od połowy stycznia, wszyscy klienci korzystający z internetu Aster dostarczanego w technologii kablowej mogą korzystać z usług o parametrach zbliżonych do standardów oferty UPC. Tym samym część klientów otrzymała nawet 10 razy szybszy internet w zależności od posiadanej dotychczas prędkości.

UPC od lat wyznacza trendy na rynku Internetu szerokopasmowego w segmentach najszybszych i niższych prędkości usług internetowych. Dostrzegając rosnące potrzeby klientów oraz znaczenie innowacji dla rozwoju rynku usług cyfrowych, UPC jako jedyny operator na rynku bezpłatnie podnosi prędkości internetu swoim klientom. Dzięki procesowi systematycznego przyspieszenia Internetu, w tym roku niemal 174 tysiące klientów ma do dyspozycji zdecydowanie szybsze usługi.  Zmianę najbardziej odczuli klienci korzystający dotąd z najniższych produktów z portfolio Aster, czyli  0,5 Mb/s w dzień - teraz mają do dyspozycji do 5 Mb/s przez całą dobę. Najwyższa prędkość z kolei, czyli 60Mb/s  w dzień, została przyspieszona do 120 Mb/s przez całą dobę. Abonenci dawnego Aster otrzymali większą swobodę korzystania z całego spectrum cyfrowej rozrywki, w tym zarówno pobierania, jak i publikowania treści multimedialnych, sprawnej komunikacji, czy korzystania z gier online. Mają też dostęp do superszybkich prędkości przez całą dobę, bez rozróżnienia szybkości transferu na dzień i noc.

Wkrótce klienci dawnego Aster będą mogli także skorzystać z nowego portfolio internetowego UPC.

Nazwa Produktu

Poprzednia prędkość pobierania (dzień/noc)

Obecna prędkość pobierania

 (całą dobę)

TwójNet

0,5/1 Mb/s

5 Mb/s

TwójNetPlus

2/4 Mb/s

5 Mb/s

TwójDom

5/10 Mb/s

10 Mb/s

TwójŚwiat

10/20 Mb/s

20 Mb/s

TwójŚwiatPlus

30/ 60 Mb/s

60 Mb/s

TwójEkstraŚwiat

60/120 Mb/s

120 Mb/s


**

UPC Polska jest wiodącym dostawcą potrójnej usługi: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu i usług telefonicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych. W zasięgu sieci telewizji kablowej UPC znajduje się ponad 2,6 mln gospodarstw domowych w dziesięciu największych aglomeracjach miejskich i wielu mniejszych miastach. UPC Polska ma obecnie 1,3 miliona abonentów telewizji kablowej, w tym 626 100 telewizji cyfrowej, 775 800 użytkowników internetu i 365 200 klientów usługi telefonicznej. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK). www.upc.pl

 Liberty Global, Inc. jest wiodącym, międzynarodowym operatorem telewizji kablowej. Firma oferuje zaawansowane usługi telewizyjne, głosowe i dostępu do Internetu, zapewniając 20 milionom klientów dostęp do świata informacji, komunikacji i rozrywki. Liberty Global dysponuje nowoczesnymi sieciami szerokopasmowymi w 13 krajach, głównie w Europie, ale także w Chile. Do firmy należą również znaczne spółki medialne i producenckie takie, jak Chellomedia w Europie (dane z dnia 31 grudnia  2011).

Kontakt dla mediów:


Lidia Stępińska-Ustasiak
Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej
UPC Polska
T +48 22 7010 877
M +48 600 488 877
Lidia.Stepinska-Ustasiak@upc.com.pl

Ewa Sadowska
Starszy Specjalista ds. Public Relations
UPC Polska
T +48 22 24 16 974
M +48 668 488 974
E
Ewa.Sadowska@upc.com.pl