2009-07-06

Kino Polska w Okienku UPC

Kino Polska jest jedynym kanałem telewizyjnym w Polsce i na świecie, który poświęcony jest popularyzacji wyłącznie polskiego kina. Stacja emituje polskie filmy fabularne, dokumentalne i animowane, kroniki oraz kino niezależne. Przypomina bogatą historię polskiej szkoły filmowej ? klasyczne dzieła wielkich mistrzów, znane seriale i kultowe komedie, a także filmy niesłusznie zapomniane. Prezentuje sylwetki autorów polskich filmów: reżyserów, operatorów, scenarzystów, aktorów, autorów muzyki, jak również początkujących twórców niezależnych i awangardowych. Kino Polska jest pierwszym i jedynym kanałem tematycznym ze stałym pasmem polskiego kina niezależnego. Stacja nadaje swoje programy przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Od dziś, dzięki Okienku UPC z ofertą kanału Kino Polska mogą zapoznać się klienci usługi telewizyjnej UPC korzystający ze wszystkich pakietów analogowych w aglomeracji warszawskiej i katowickiej, Krakowie, Wrocławiu, Opolu, Trójmieście, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie i Kielcach.

W Okienku UPC emitowane są najbardziej atrakcyjne propozycje programowe dostępne w sieci UPC. Dzięki temu wszyscy klienci korzystający z oferty analogowej mogą zapoznawać się z propozycjami programowymi dostępnymi w usłudze telewizji cyfrowej UPC. Okienko UPC cieszy się dużą popularnością wśród abonentów telewizji analogowej. Do tej pory mogli oni za jego pośrednictwem zapoznać się m. in. z takimi kanałami jak: Cartoon Network, Boomerang, Da Vinci Learning, Baby First TV, JimJam, Nickelodeon, Universal Channel, BBC Knowledge, Discovery Travel & Living, TV1000, AXN SciFi, czy FOXlife.


UPC Polska jest wiodącym dostawcą potrójnej usługi: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu i usług telefonicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych. W zasięgu sieci telewizji kablowej UPC znajdują się 2 mln gospodarstw domowych w dziesięciu największych aglomeracjach miejskich i wielu mniejszych miastach. UPC Polska ma ponad milion abonentów telewizji kablowej, w tym 122 600 telewizji cyfrowej, ponad 410 000 użytkowników internetu i ponad 155 000 klientów usługi telefonicznej.
UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK).
www.upc.pl

Liberty Global, Inc. jest wiodącym, międzynarodowym operatorem telewizji kablowej. Firma oferuje zaawansowane usługi telewizyjne, głosowe i dostępu do Internetu, zapewniając ok. 17 milionom klientów dostęp do świata informacji, komunikacji i rozrywki. Liberty Global dysponuje nowoczesnymi sieciami szerokopasmowymi w 15 krajach, głównie w Europie, ale także w Japonii, Chile i Australii. Do firmy należą również znaczne spółki medialne i producenckie takie, jak Chellomedia w Europie (Dane z dnia 31 marca 2009).
www.lgi.com

 

Kontakt dla mediów:

Patrycja Gołos
Dyrektor Komunikacji i Public Affairs
UPC Polska
T +48 22 7010 936
M +48 600 488 936
E patrycja.golos@upc.com.pl

Artur Stachowiak
Koordynator ds. Komunikacji
UPC Polska
T +48 22 3690 974
M +48 668 488 974
E artur.stachowiak@upc.com.pl


    pobierz pdf