2008-03-27

Cyfrowa telewizja UPC - oferta programowa

UPC proponuje klientom usługi w ramach dwóch pakietów dostosowanych do różnych potrzeb: Pakiet SELECT i Pakiet MAX. Oferta programowa telewizji cyfrowej UPC będzie stale rozwijana i już wkrótce zostaną zaprezentowane kolejne atrakcyjne nowości do oferty cyfrowej.

Pakiet SELECT

Pakiet SELECT to zestaw kanałów ogólnorozrywkowych i tematycznych obejmujący programy oferowane dotąd w analogowym Pakiecie Pełnym oraz wybrane nowości, których nie było dotąd w ofercie UPC. Obecnie to ponad 70 programów w tym 2 HD.

Wśród nowości Pakietu SELECT znajdują się kanały długo oczekiwane przez widzów: dobre kino i rozrywka w Ale Kino!, Kino Polska i Comedy Central oraz informacje ze świata w BBC World. W pakiecie dostępne są także dwa kanały w wysokiej rozdzielczości (HD): TVN HD i National Geographic Channel HD.

Nowe kanały, które pojawią się z Pakiecie SELECT to:

Ale Kino! daje polskim widzom najpełniejszy obraz światowego kina. Prezentuje klasykę, hity ostatnich lat i festiwalowe odkrycia kinematografii ze wszystkich kontynentów.

Kino Polska to jedyny kanał, który prezentuje tylko polskie filmy. Pokazuje pełną historię polskiej kinematografii od klasycznych dzieł uznanych mistrzów przez znane seriale i kultowe komedie oraz przypomina dzieła już nieco zapomniane.

Comedy Central to kanał komediowy prezentujący najśmieszniejsze komedie i najostrzejszą satyrę polityczno-obyczajową. Comedy Central adresowany jest do ludzi, którzy dostrzegają zabawne strony otaczającej nas rzeczywistości.

Universal Channel to kinowe i serialowe hity z wytwórni Universal. W programie wiele znanych amerykańskim widzom filmów, które jeszcze nie były emitowane w Polsce.

FOXlife prezentuje najnowsze, kultowe seriale pochodzące z największych amerykańskich studiów filmowych. To propozycja dla entuzjastów najlepszych seriali z Hollywood, którzy chcą na ekranie swojego telewizora oglądać gwiazdy.

BBC World to 24-godzinny kanał informacyjny prezentujący najświeższe wiadomości z całego świata. To kanał dla wszystkich, którzy chcą na bieżąco śledzić wszystkie ważne wydarzenia.

Ponadto:

Bloomberg, TVE i Deutsche Welle usunięte niedawno z warszawskiej oferty analogowej wracają w wersji cyfrowej.

Cartoon Network i TCM oraz JimJam, które do tej pory emitowane były jako pasma dostępne w określonych porach, w telewizji cyfrowej pojawią się jako odrębne kanały.


PAKIET SELECT

TVP1

National Geographic Channel

Bloomberg

TVP2

National Geographic Channel HD

kuchnia.tv

TVP Info

Discovery Channel

iTV

TVP Polonia

Discovery Travel & Living

TVP Kultura

Polsat

Discovery Civilisation

Mango 24

TVN

Discovery Science

Polonia1

TVN HD

Animal Planet

Superstacja

UPC Info

Planete

TV Trwam

TV4

Travel Channel

EuroNews

TV Puls

Eurosport

Deutsche Welle

TVN7

Eurosport 2

TV5 Monde

TVN24

Polsat Sport

RTR Planeta

TVN Meteo

Polsat Sport Extra

TVE

TVN Style

Extreme Sports

BBC World

TVN Turbo

SportKlub

Ale Kino! NOWOŚĆ!

CNN

MTV

Kino Polska NOWOŚĆ!

Tele5

VH1 Polska

Comedy Central NOWOŚĆ!

Polsat2

Viva Polska

Universal Channel NOWOŚĆ!

AXN

4fun.tv

FOXlife NOWOŚĆ!

Hallmark

Mezzo


TCM

Zone RealityWkrótce kolejne nowości!

Cartoon Network

Zone Romantica

JimJam

Zone Club

MiniMini

Zone Europa

Jetix

Polsat Zdrowie i Uroda

Jetix Play


ZigZap/HyperNa szczególną uwagę zasługuje kanał EuroNews, który wykorzystuje interaktywność telewizji cyfrowej. EuroNews będzie można oglądać w 7 wersjach językowych: francuskiej., niemieckiej, rosyjskiej, portugalskiej, hiszpańskiej i włoskiej. Dzięki interaktywnej aplikacji, widzowie będą mieli dostęp do dodatkowych informacji, takich jak np. wiadomości, serwisy ekonomiczne czy prognoza pogody dla poszczególnych regionów. Aplikacja ta jest prosta w obsłudze. W kilka sekund po włączeniu kanału na ekranie pojawia się czerwony przycisk (‘red button’). Widz może nacisnąć czerwony przycisk na pilocie, aby wejść w interaktywne menu EuroNews. Stąd można przejść do nawigacji w ramach dostępnych opcji.

Pakiet MAX = Pakiet SELECT + więcej nowości

Pakiet MAX to bogaty wybór programów telewizyjnych obejmujący wszystkie kanały pakietu SELECT i dodatkowo szeroki wachlarz niemal 30 różnorodnych tematycznie nowości programowych. Pakiet MAX to blisko 100 kanałów, w tym History Channel w wysokiej rozdzielczości (HD), cenione pozycje programowe spod znaku BBC: BBC Knowledge, BBC Entertainment, BBC Lifestyle (dostępne także w oryginalnej wersji językowej), trzy dodatkowe kanały muzyczne MTV, takie jak MTV2, MTV Dance, MTV Hits oraz wiele innych propozycji poświęconych edukacji, stylowi życia, czy rozrywce. Pakiet MAX zawiera obecnie 3 kanały HD.

PAKIET MAX

TVP1

National Geographic Channel

kuchnia.tv

AXN Crime

TVP2

National Geographic Channel HD

iTV

AXN Sci-FI

TVP Info

Discovery Channel

TVP Kultura

TV1000

TVP Polonia

Discovery Travel & Living

Mango 24

NASN

Polsat

Discovery Civilisation

Polonia1

ESPN Classic Sport

TVN

Discovery Science

Superstacja

Motors TV

TVN HD

Animal Planet

TV Trwam

History Channel

UPC Info

Planete

EuroNews

History Channel HD

TV4

Travel Channel

Deutsche Welle

Da Vinci Learning

TV Puls

Eurosport

TV5 Monde

Viasat Explorer

TVN7

Eurosport 2

RTR Planeta

Nat Geo Wild

TVN24

Polsat Sport

TVE

BBC Knowledge

TVN Meteo

Polsat Sport Extra

BBC Word

BBC Entertainment

TVN Style

Extreme Sports

Ale Kino!

BBC Lifestyle

TVN Turbo

SportKlub

Kino Polska

E! Entertainment

CNN

MTV

Comedy Central

Wedding TV

Tele5

VH1 Polska

Universal Channel

Fashion TV

Polsat2

Viva Polska

FOXlife

Baby First TV

AXN

4fun.tv


Boomerang

Hallmark

Mezzo


MTV Dance

TCM

Zone Reality


MTV2

Cartoon Network

Zone Romantica


MTV Hits

JimJam

Zone Club


TVN CNBC Biznes

MiniMini

Zone Europa


TV Biznes

Jetix

Polsat Zdrowie i UrodaJetix Play

BloombergZigZap/Hyper


 

 


BBC Lifestyle – to kanał dla wszystkich, którzy śledzą trendy, oferuje magazyny o najnowszych tendencjach prosto z Londynu. BBC Lifestyle pokazuje styl życia wielkiego miasta i stawia sobie za cel inspirowanie widzów, którzy interesują się światowymi trendami.

BBC Knowledge to filmy dokumentalne przygotowywane przez angielski koncern medialny BBC. Pozwalają spojrzeć na historię z innej perspektywy.

BBC Entertainment jest kanałem rozrywkowym na wysokim poziomie. Zapewnia codzienną dawkę angielskiego humoru i dobrej zabawy.

Da Vinci Learning – to przyjemny sposób na poszerzenie wiedzy. Programy edukacyjne skierowane są do młodych widzów, dla których taka forma nauki jest ciekawsza od lekcji w szkolnej ławce.

History Channel oferuje programy historyczne i ciekawe filmy dokumentalne, które rozwiązują zagadki przeszłości i pozwalają poszerzać wiedzę wszystkim milośnikom historii.

TVN CNBC Biznes, który niedawno pojawił się w ofercie analogowej, teraz będzie dostępny w cyfrowej jakości. To kanał ceniony przede wszystkim przez osoby zajmujące się biznesem oraz przez wszystkich widzów zainteresowanych gospodarczą sytuacją w Polsce i na świecie. Wszystko o rynkach walutowych, giełdzie oraz programy i serwisy ekonomiczne.

TV Biznes to również jedna z ostatnich nowości oferty analogowej, która znajdzie się wśród propozycji cyfrowych. Szeroka gama programów publicystycznych, poradnikowych i informacyjnych skierowana jest do widzów zainteresowanych gospodarką, rynkiem i ekonomią.

Pakiety PREMIUM

Oferta programowa jest dodatkowo wzbogacona o kanały Premium. Wśród kanałów Premium znajdą się: Canal+ (6 kanałów, w tym 2 HD), oraz HBO i Cinemax (6 kanałów, w tym 1 HD).

PAKIETY PREMIUM

Canal+

HBO

CineMAX NOWOŚĆ!

Canal+ Film

HBO 2

CineMAX2 NOWOŚĆ!

Canal+ Sport

HBO Comedy NOWOŚĆ!

 

Canal+ Sport 2 NOWOŚĆ!

HBO HD NOWOŚĆ!

 

Canal+ Film HD NOWOŚĆ

 

 

Canal+ Sport HD NOWOŚĆ!

 

 


* * *

UPC Polska jest wiodącym dostawcą potrójnej usługi: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu i usług telefonicznych. W zasięgu sieci telewizji kablowej UPC znajduje się niemal 2 mln gospodarstw domowych w dziesięciu największych aglomeracjach miejskich i wielu mniejszych miastach. Na koniec 2007 roku UPC Polska miało ponad milion abonentów telewizji kablowej, przeszło 300 000 użytkowników internetu i ponad 110 000 klientów usługi telefonicznej. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK).
www.upc.pl

UPC Broadband (UPC) jest europejskim oddziałem Liberty Global Inc., wiodącego, międzynarodowego operatora komunikacji kablowej. UPC oferuje zaawansowane usługi telewizyjne, głosowe i dostępu do Internetu ok. 10 milionom klientów w 10 krajach europejskich. Hasłem firmy jest ?Dla wszystkich. To proste.?, oparte na przekonaniu, że cyfrowy świat powinien być dostępny dla każdego.
www.lgi.com

Kontakt dla mediów:

Patrycja Gołos
Head of Communications & Public Affairs
UPC Polska
T +48 22 7010 936
M +48 600 488 936
E patrycja.golos@upc.com.pl

Lidia Gos
Public Relations Manager
UPC Polska
T +48 22 7010 877
M +48 600 488 877
E lidia.gos@upc.com.pl    pobierz pdf