2000-04-12

Telewizja Niepokalanów w ofercie Polskiej Telewizji Kablowej.

Począwszy od 31 marca b.r. oferta Polskiej Telewizji Kablowej wzbogaca się o nowy kanał tematyczny, wprowadzany stopniowo do wszystkich systemów. Jest nim katolicka Telewizja Niepokalanów, która powstała w odpowiedzi na oczekiwania ludzi poszukujących ponadczasowych wartości.

Polska Telewizja Kablowa jako operator ogólnopolski dostarcza swoim Klientom różnorodne programy: rozrywkowe, edukacyjne, informacyjne. W bogatej ofercie programowej PTK nie mogło więc zabraknąć jedynego katolickiego kanału - Telewizji Niepokalanów. "Telewizja kablowa z założenia gwarantuje swoim klientom wybór. Mamy ogromny szacunek dla głębszych wartości, których obok rozrywki poszukują Klienci PTK. Pragniemy zaproponować im programy ważne, pro-społeczne, rodzinne i religijne. Wierzymy, że Telewizja Niepokalanów uzupełnia naszą ofertę właśnie o takie treści" - powiedział Robert Block, dyrektor PTK ds. marketingu i sprzedaży.

Dzięki przekazowi satelitarnemu program Telewizji Niepokalanów jest dostępny dla posiadaczy indywidualnych zestawów do odbioru telewizji cyfrowej, jest także dystrybuowany przez sieci kablowe. Umowa na wieloletnią transmisję sygnału z satelity ASTRA umożliwia Telewizji Niepokalanów dotarcie do widzów nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. "Telewizja Niepokalanów współpracuje z telewizjami satelitarnymi we Włoszech, dzięki czemu ma dostęp do niezwykle interesujących materiałów o tematyce misyjnej. Dbając o urozmaicenie oferty programowej podejmujemy współpracę z kolejnymi katolickimi nadawcami w Austrii, Francji, Brazylii i USA. Dążymy do rozszerzenia współpracy z różnymi katolickimi instytucjami w Polsce: diecezjami, zgromadzeniami zakonnymi, duszpasterstwami, ruchami, stowarzyszeniami, wydawnictwami. Prezentujemy ich działalność, włączamy się do wspólnych dzieł charytatywnych. Wszystkie te działania zmierzają do tego, by Telewizja Niepokalanów była ewangelizacyjnym medium, skupionym na informacjach z życia Kościoła i nauczaniu wiary" - powiedział o. Zbigniew Swęd, dyrektor programowy Telewizji Niepokalanów. Oferta programowa nadawcy obejmuje audycje i filmy religijne, wiadomości z życia Kościoła, filmy fabularne, dokumentalne, animowane, reportaże, wywiady, programy dla dzieci, programy muzyczne i turystyczno-krajoznawcze.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na podstawie przeprowadzonych badań wydała o treściach propagowanych przez Telewizję Niepokalanów następującą opinię: "Nadawca proponuje bardzo wiele audycji ukazujących piękno, dobroć i szlachetność, głównie poprzez ukazywanie pozytywnych wzorów postępowania, kształtowanie postaw społecznych i moralnych. Przy tym nie ogranicza się jedynie do elementów kultowych, tj. Mszy świętej, modlitwy i innych form ukazywania działalności kościelnej".